بهترین متخصص گوارش در تهران

بهترین متخصص گوارش در تهران

آنچه می خوانید...

بیماری های گوارشی انواع مختلفی دارند و بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود با یکی از این بیماری ها مواجه شوند. در این مواقع، افراد معمولا به متخصص گوارش مراجعه می کنند. اما چگونه می توان بهترین متخصص گوارش را پیدا کرد؟ در این مطلب به شما کمک می کنیم تا در صورت ابتلا به بیماری های گوارشی، به بهترین متخصص مراجعه کنید.

در صورتی که علائم شما شامل درد شکمی، سوزش سر دل مکرر، خونریزی مقعدی، نفخ، حرکات غیرطبیعی روده یا درد معده، مشکلات بلع و به طور کل بیماری های مربوط به دستگاه گوارش باشد، احتمالا پزشک شما را به متخصص گوارش ارجاع می دهد.

بهترین متخصص گوارش در تهران

متخصص گوارش کیست؟

پزشکانی که در زمینه تشخیص و درمان اختلالات دستگاه گوارش، کولون، روده کوچک، مجاری صفراوی، لوزالمعده، کیسه صفرا، معده و مری تخصص دارند، متخصص گوارش نامیده می‌شوند.

همچنین، برخی از متخصصان گوارش در اختلالات حرکتی گوارشی تخصص دارند، که می تواند بر نحوه هضم غذاها و مایعات و نحوه حرکت مواد زائد به داخل روده و سپس دفع تأثیر بگذارد. برخی از این متخصصان همچنین به مطالعه و درمان نحوه تعامل مغز و سیستم عصبی با روده می پردازند.

چگونه بهترین متخصص گوارش را انتخاب کنیم؟

اگر علائم یا نشانه‌های مکرری دارید که نشانه ای از بیماری یا اختلال گوارشی است، و پزشک شما احساس می‌کند که نیاز به بررسی بیشتر توسط متخصص گوارش دارد، باید بهترین متخصص را پیدا کنید که مناسب شما باشد.

اما قبل از شروع جستجو، اطلاعات زیر را در نظر بگیرید. متخصصان گوارش شایع ترین اختلالات، شرایط و بیماری های زیر را تشخیص و درمان می کنند:

بهترین متخصص گوارش در تهران

ویژگی های بهترین متخصص گوارش

همه ما زمانی که در مورد بیماری خاصی نگران هستیم، سعی می کنیم به بهترین متخصص مراجعه کنیم تا از درمان درست و اصولی خود اطمینان حاصل کنیم. مانند هر زمینه دیگری از پزشکی، در مورد متخصصان گوارش نیز معیار هایی وجود دارد تا به شما کمک کند که بهترین پزشک را انتخاب کنید. در هنگام جستجو و تحقیق، در مورد تجربه و مدارک پزشک دقت لازم را به خرج دهید.

ویژگی های بهترین متخصص گوارش:

اعتبار پزشک

مدرک و تخصص پزشک یکی از مهم ترین ملاحظات شما در انتخاب متخصص گوارش است. متخصصان گوارش، متخصصانی هستند که هم در زمینه داخلی و هم در زمینه گوارش گواهینامه دارند. بنابراین در هنگام تحقیق، حتما مدارک و رزومه پزشک را بررسی کنید.

تجربه پزشک

هنگامی که صحبت از مراقبت های پزشکی یا جراحی تخصصی برای مشکلات پیچیده گوارشی است، هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، احتمالا نتایج درمان بهتری را تجربه خواهید کرد. مطمئن شوید که متخصص گوارش شما از یک منبع معتبر فلوشیپ فارغ التحصیل شده است. اگر می‌دانید که درمان شما به یک روش خاص نیاز دارد، میزان تجربه پزشک در آن زمینه خاص را مورد بررسی قرار دهید.

نظرات بیماران دیگر

خواندن آنچه دیگران در مورد یک پزشک می‌گویند می‌تواند دیدگاهی را در مورد نحوه طبابت پزشک و همچنین نحوه عمل پزشکی او ارائه دهد. افراد معمولاً تجربیات خود را در مورد برنامه‌ریزی قرار ملاقات، زمان انتظار، محیط اداری و … بیان می کنند. شما می توانید در مورد اعتماد بیماران به پزشک، مدت زمانی که او با بیماران خود صرف می کند و نحوه ارائه مشاوره و درمان اطلاعات مفیدی کسب کنید.

سبک ارتباطی پزشک

مراجعه به مطب پزشک می تواند به شما کمک کند تا صلاحیت پزشک را بسنجید. در طول مشاوره اولیه، سوالاتی بپرسید و در مورد ترجیحات درمانی خود صحبت کنید. یک پزشک خوب به حرف‌های شما گوش می دهد، به سؤالات شما پاسخ می دهد و به تصمیم‌های شما احترام می گذارد.

کلام آخر

در صورت بروز انواع مشکلات گوارشی، و در صورتی که مطمئن نیستید بیماری شما مربوط به دستگاه گوارش است یا خیر، حتما به متخصص گوارش مراجعه کنید. دکتر رکسانا عباسی، بورد تخصصی بیماری های داخلی و گوارشی، می تواند در این امر به شما کمک کند.

دکتر رکسانا عباسی

متخصص بيماری های داخلی و گوارشی
بورد تخصصی بیماری های گوارشی و اندوسكوپی
عضو انجام طب داخلی آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *