Search
Close this search box.
مهم ترین عوارض بوتاکس معده

رایج ترین عوارض بوتاکس معده

در سال های اخیر بوتاکس معده به عنوان یکی از روش های لاغری سریع شناخته شده و طرفداران زیادی دارد. یکی از سوالات مهم متقاضیان انجام این روش میزان عوارض و خطرات بعد از تزریق بوتاکس می باشد. با توجه به آن که این روش نسبتا جدید است هنوز اطلاعات زیادی در خصوص عوارض بلند مدت آن وجود ندارد اما به طور کلی نسبتا به روش های با عمل جراحی می توان آن را کم خطر تر دانست. در ادامه برخی از رایج ترین عوارض شناخته شده برای بوتاکس معده عنوان شده است.

بوتاکس معده چه عوارضی دارد؟

تزریق بوتاکس به معده روشی است که با کاهش اشتها و افزایش مدت زمان هضم غذا منجر به لاغری فرد می شود. معمولا برای متقاضیان انجام انواع روش های لاغری سوالاتی در خصوص عوارض و خطرات آن ها ایجاد می شود. برای انجام بوتاکس معده نیز خطرات و عوارضی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

عوارض بوتاکس معده چیست؟

احتمال خونریزی

معمولا احتمال خونریزی شدید بعد از انجام بوتاکس معده خیلی کم است اما خون ریزی های جزئی در محل ورود سرنگ برای تزریق بوتاکس وجود دارد. در صورتی که میزان خونریزی ها بسیار زیاد تر از حد نرمال تعیین شده باشند، می بایست جدی گرفته شوند و اقدامات درمانی لازم صورت گرفته شود. در صورتی که 

یکی از توصیه هایی که برای کاهش احتمال خونریزی بعد از بوتاکس معده به متقاضیان می شود، عدم مصرف داروهایی مانند آسپرین است. 

حساسیت های آلرژیک به بوتاکس

این مورد ممکن است برای افراد زیادی رخ دهد که به ماده تزریقی حساسیت داشته باشند. بروز چنین مشکلی می تواند خطرات و مشکلات بسیار زیادی برای فرد به دنبال داشته باشد. به همین جهت توصیه می شود پیش از آن که جهت انجام این روش اقدام کنید در صورت لزوم آزمایش های لازم را انجام دهید. علاوه بر این اگر پیش تر با تزریق بوتاکس دچار حساسیت یا واکنش های هرچند اندک شده اید، حتما پیش از تزریق بوتاکس معده دقت بیشتری داشته باشید و این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید.

ضعف عمومی و تب و بی حالی

از رایج ترین عوارضی که می تواند بعد از تزریق بوتاکس برای افراد به وجود آید، تب، ضعف و. بیحالی شدید و علائمی شبیه آنفولانزا است. این علائم نیز تا حدودی طبیعی بوده و در صورت ادامه دار شدن آن باید با پزشک معالج خود موضوع را مطرح کنید.

کاهش اشتهای شدید

اساس روش تزریق بوتاکس برای لاغری، کاهش اشتهای متقاضی برای خوردن می باشد. ممکن است برای برخی از افراد با از دست دادن اشتهای خود دچار مشکلات جدی شوند.

چگونه از بروز عوارض بوتاکس معده جلوگیری کنیم؟

حال با عوارض احتمالی بوتاکس معده لاغری آشنا شدید، حتما با سوال مهم چگونه این عوارض را کاهش داده و یا از بروز آن جلوگیری کنیم، مواجه شده اید. با انجام برخی اقداماتی که در ادامه به آن هها اشاره خواهد شد، می تواند از خطرات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس معده جلوگیری و یا شدت آن ها را کاهش دهید.

یکی از مهم ترین اقداماتی که می تواند احتمال بروز مشکلات این چنینی را تا حد زیادی کاهش دهد، مراجعه به متخصص و بهترین دکتر بوتاکس معده می باشد. با انجام این کار شما لازم نیست نگران خطاهای احتمالی حین انجام بوتاکس و یا خطرات بعدی آن باشید.

عمل به دستورات و توصیه های پزشک بعد از انجام فرآیند تزریق نیز امری بسیار مهم تلقی می شود چرا که عدم انجام موارد ذکر شده و محدودیت های حرکتی یا غذایی می تواند منجر به بروز مشکلات شده و یا اثر گذاری لازم را نداشته باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *